Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Oddział Stacjonarny

Dla kogo?

Oddział przeznaczony jest dla Pacjentów dorosłych, uzależnionych od alkoholu, alkoholu i  innych substancji psychoaktywnych (dominujące uzależnienie od alkoholu) oraz osób uzależnionych behawioralnie np. od hazardu

Ile trwa leczenie?

Minimalny czas terapii to 6 tygodni, zalecany 8 tygodni. 

Jak wygląda terapia w oddziale?

Każdy Pacjent uczestniczy w sesjach terapii indywidualnej (spotkanie z terapeutą raz w tygodniu) i grupowej (2 razy dziennie). Pacjenci przygotowują zadania indywidualne, uczestniczą w zajęciach psychoedukacyjnych, treningach umiejętności społecznych, oglądają filmy edukacyjne. Program terapii ukierunkowany jest na zdobycie umiejętności potrzebnych do życia w trzeźwości.

Czas wolny Pacjenci spędzają na własnej pracy terapeutycznej, zajęciach integracyjnych w grupie oraz rekreacyjnych na wolnym powietrzu (boisko, urządzenia do ćwiczeń) lub w budynku (sala terapeutyczno-rekreacyjna)

Pacjenci mogą korzystać z biblioteczki, mają bezpłatny dostęp do telewizji. 

Kto pracuje w oddziale?

Personel oddziału to pracujący pod superwizją zespół specjalistów psychoterapii uzależnień, zespół pielęgniarski (w większości specjalistki pielęgniarstwa psychiatrycznego), lekarz podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarz psychiatra.

Jak rozpocząć terapię w oddziale?

1. Zgłoś się osobiście lub telefonicznie do rejestracji Centrum Leczenia Uzależnień i umów się na konsultację poprzedzającą przyjęcie do oddziału. 

2. Do placówki zgłoś się trzeźwy. Jeżeli masz trudność z utrzymaniem abstynencji możesz skorzystać z leczenia w Oddziale Detoksykacyjnym.

3. Na konsultację poprzedzającą przyjęcie do Oddziału koniecznie zabierz ze sobą dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia odwykowego (wypisy z oddziałów leczenia uzależnień) oraz pozostałą dokumentację medyczną zawierającą informacje o pobytach w szpitalach oraz przyjmowanych
na stałe lekach.

4. Zabierz też ze sobą skierowanie do oddziału, które wypisze Ci lekarz pierwszego kontaktu lub lekarz specjalista. 

TUTAJ POBIERZESZ SKIEROWANIE DO ODDZIAŁU

5. Konsultacja poprzedzająca przyjęcie do oddziału obejmuje część terapeutyczną i medyczną. Dostarczona przez Ciebie dokumentacja pozwoli lepiej ocenić Twój stan zdrowia i przyspieszyć dobranie odpowiedniej dla Ciebie formy leczenia i przyjęcia do naszego oddziału. 

6. Pamiętaj, że rozmowa poprzedzająca przyjęcie do oddziału ma na celu wybranie dla Ciebie najbardziej skutecznej drogi leczenia. Wskażemy najbardziej odpowiednią dla Ciebie formę leczenia uzależnień.

7.  Zostanie wyznaczony Ci termin przyjęcia do oddziału. Obowiązuje Cię co najmniej 10-dniowy okres abstynencji. 

8. Jeżeli oczekiwanie na przyjęcie do oddziału będzie trwało dłużej niż tydzień, otrzymasz wsparcie terapeutyczne w postaci cotygodniowych konsultacji podtrzymujących, aby ułatwić Ci wymaganą abstynencję. 

 

 

INFORMACJA I REJESTRACJA TELEFONICZNA: 

17 858 11 81

17 862 40 80

699 670 655