Pasja 2016

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Spektakl na Wielkanoc 2016, który odbył się w Niedzielę Palmową 20 marca, w plastyczny sposób przedstawiał  Drogę Krzyżową. Wszyscy Pacjenci Oddziału, również osoby ostatnio przyjęte, aktywnie zaangażowali się w przygotowania i wzięli udział w sztuce. Wspólna praca nad spektaklem pełniła dla Pacjentów rolę integrującą oraz była okazją do odkrywania zdrowego potencjału każdej osoby.

Męka i zmartwychwstanie Chrystusa jako odzwierciedlenie cierpienia, nadziei i przemiany duchowej pobudzały Pacjentów do refleksji nad konsekwencjami uzależnienia oraz braniem odpowiedzialności za własne życie. Zostało to włączone w pracę terapeutyczną nad budowaniem motywacji do zdrowienia i podejmowaniem przez osoby uzależnione wysiłku na rzecz zmiany.

Reżyserem spektaklu była Anna Ferenc, z którą współpracowała Ewa Pisarz i inne osoby, a autorem scenariusza i superwizorem czuwającym nad całym przedsięwzięciem – przebywająca w Wielkiej Brytanii Jolanta Janson. Sztuka była silnym przeżyciem estetycznym, emocjonalnym i duchowym dla Pacjentów, ich Rodzin oraz zespołu terapeutycznego.