U nas możesz uzyskać bezpłatną pomoc terapeutyczną i psychologiczną
  • Jeżeli masz problemy związane z nadużywaniem alkoholu
  • Jeżeli cierpisz z powodu picia alkoholu bliskiej osoby
  • Jeżeli jesteś osobą dośwaidczającą przemocy w rodzinie
  • Jeżeli masz trudności wychowawcze z dziećmi, ponieważ w Twojej rodzinie ktoś pije alkohol, stosuje przemoc
  • Jeżeli masz problemy w życiu osobistym, ponieważ Twój rodzic nadużywał alkoholu bądź stosował‚ przemoc
  • Jeżeli jesteś hazardzistą bądź osobą uzależnioną od komputera

 

Logo SPZOZ Centrum Leczenia uzależnień

Informacja

 

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
od 06.07.2020 r. do 17.07.2020 r.
BĘDZIE NIECZYNNA

Informacja

 

Informujemy o wznowieniu przyjęć

na psychoterapię w Oddziale Leczenia Uzależnień. 

Rejestracja pod nr telefonu 17 8581181.

Informacja

Szanowni Państwo,

W związku z sytuację epidemiologiczną byliśmy zmuszeni do ograniczenia bezpośrednich kontaktów i głównie udzielaliśmy porad teleinformatycznych. Sytuacja ta mogła spowodować utrudnienia i zniechęcać do podejmowania leczenia, szczególnie dla tych z Państwa, którzy wcześniej rozważali podjęcie próby terapii. Obecnie nasza Poradnia zarówno dla osób uzależnionych od alkoholu oraz hazardu, jak również rodzin żyjących z osobą uzależnioną w bezpieczny sposób przyjmuje pacjentów w bezpośrednim kontakcie. Każdy pacjent ma wyznaczoną godzinę konsultacji u specjalisty, ma możliwość dezynfekcji rąk, zapewniamy również maseczkę, jeżeli ktoś zapomni zabrać swoją.

Poradnia leczenia uzależnienia i współuzależnienia będzie wznawiać również ofertę psychoterapii grupowej, przewidujemy pracę w małych grupach w celu zachowania dystansu fizycznego między pacjentami.

Uzależnienie jest chorobą podstępną, bardzo często w sytuacji stresu, który niewątpliwie towarzyszy w sytuacji pandemii sięgając po alkohol czy inne środki psychoaktywne mamy krótkotrwałe poczucie ulgi i poprawy nastroju. Taki sposób używania alkoholu i środków psychoaktywnych może narazić Państwa na rozwój, bądź pogłębienie już istniejącego uzależnienia.
Zachęcamy wszystkich pacjentów, którzy przerwali z nami kontakt do powrotu na terapię, i wszystkich, którzy zauważyli u siebie wzrost spożycia alkoholu, bądź innych środków psychoaktywnych.

Zapraszamy również rodziny osób uzależnionych w celu uzyskania wsparcia psychologicznego i informacji w jaki sposób radzić sobie z uzależnieniem bliskich osób.

Zespół terapeutyczny SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień.